Parafia Piotrkow Kujawski

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

24 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A, Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie" (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.
 2. Dnia 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie
  w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Do końca maja trwajmy w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem z Maryją od poniedziałku do piątku od godz. 15:00 do 18:00.
 3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też: za Kościół w Chinach.
 4. We wtorek, 26 maja obchodzimy Dzień. Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 18:00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy
  i będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
 5. W czwartek, 28 maja przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że. Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.
 6. W przyszłą niedzielę, 31. maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego,. tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź, i Komunię św. wielkanocną. Będziemy spowiadać w ciągu tygodnia od godz. 15:30 do 18:00. Wigilię Pięćdziesiątnicy będziemy świętować już w sobotę:, 30 maja. Po Mszy o godz. 18:00 do 21:30 będzie adoracja w kościele Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu,
 7. Odbędą się kolejne Komunie rodzinne zaplanowane na czerwiec. Dnia 25 VI o godz. 17:00 będzie Bierzmowanie, którego udzieli Ks. Bp Wiesław Mering naszym młodym parafianom. Rodzice powinni zgłosić do katechetów swoją decyzję o przystąpieniu dziecka do tego sakramentu.
 8. Serdeczne Bóg zapłać kieruję do Panów, którzy wykonali prace odnawiające przy kapliczce Maryi obok kościoła. Dziękuję też Bractwu Jakubowemu za pracę przy znakowaniu Szlaku Jakubowego od kościoła w kierunku Kruszwicy. Izba pamięci będzie dostępna dla zainteresowanych książką o męczennikach dziś po mszy o godz. 10.30 i 12.00.
 9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy śp. Wandę Ugorską. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Dzięki życzliwości i zaangażowaniu wielu osób możliwe jest regulowanie bieżących wydatków i realizowanie niektórych zaplanowanych prac. Chcemy unowocześnić stronę parafialną, wyposażyć w gabloty Izbę Pamięci. Zostanie wydana jeszcze jedna pozycja książkowa o parafii.
 11. Muszę zwrócić uwagę na nieuczciwe wykorzystywanie przez niektórych ludzi śmietników przed cmentarzem. One nie służą do składania śmieci komunalnych, ale tylko z parafialnego cmentarza. Postarajmy się zwracać większą uwagę na osoby wykorzystujące kosze cmentarne dla pozbywania się różnego rodzaju odpadów. Parafii musi z tego tytułu płacić coraz większe rachunki. Liczę na odpowiedzialność i uczciwość.
 12. Dziś o godz. 18.00 na parafialnym FB będzie do obejrzenia program słowno – muzyczny z okazji Dnia Matki. Dziękuję twórcom i wykonawcom naszych parafialnych produkcji internetowych.